Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Evaluare Naţională 2018: calendarul concursului şi ce reguli trebuie să respecte elevii 7 Iunie 2018, 17:33
Evaluare Naţională 2018: calendarul concursului şi ce reguli trebuie să respecte elevii
Când termină cursurile elevii de clasa a VIII-a 7 Iunie 2018, 17:32
Când termină cursurile elevii de clasa a VIII-a
Elev al Colegiului Militar, viitor student în SUA, premiat de ministrul Apărării Naţionale şi ambasadorul Statelor Unite 7 Iunie 2018, 17:30
Elev al Colegiului Militar, viitor student în SUA, premiat de ministrul Apărării Naţionale şi ambasadorul Statelor Unite
Burse de 400 de lei/ lună și garanția angajării, după absolvire, pentru elevii primei clase în sistem dual susținute de Adient Trim Ploiești. Când au loc înscrierile 6 Iunie 2018, 17:22
Burse de 400 de lei/ lună și garanția angajării, după absolvire, pentru elevii primei clase în sistem dual susținute de Adient Trim Ploiești. Când au loc înscrierile
Câte grădiniţe vor fi deschise în Capitală pe timp de vară. Unde îşi vor putea lăsa părinţii micuţii în vacanţă 6 Iunie 2018, 17:17
Câte grădiniţe vor fi deschise în Capitală pe timp de vară. Unde îşi vor putea lăsa părinţii micuţii în vacanţă
Ghidul Facultăţilor. Cum ar trebui să-şi aleagă facultatea potrivită elevii de liceu 6 Iunie 2018, 17:16
Ghidul Facultăţilor. Cum ar trebui să-şi aleagă facultatea potrivită elevii de liceu
Ministrul Popa: Profesori performanţi de la oraș care vor preda cu ora în rural, finanţaţi din fonduri europene 6 Iunie 2018, 17:12
Ministrul Popa: Profesori performanţi de la oraș care vor preda cu ora în rural, finanţaţi din fonduri europene
Profesorii de la Colegiului „Ion Holban” se specializează în Spania şi Finlanda 5 Iunie 2018, 16:29
Profesorii de la Colegiului „Ion Holban” se specializează în Spania şi Finlanda
Ziua Învăţătorului: Elevii vor merge astăzi la şcoală, însă nu vor face cursuri 5 Iunie 2018, 16:28
Ziua Învăţătorului: Elevii vor merge astăzi la şcoală, însă nu vor face cursuri
Astăzi încep înscrierile elevilor de clasa a VIII-a la Evaluarea Națională 4 Iunie 2018, 16:20
Astăzi încep înscrierile elevilor de clasa a VIII-a la Evaluarea Națională

mai multe noutăţi din presă »

Bacalaureat
Limba engleză [subiect+barem]
Limba engleză Adăugat de: SNEE pe 7 Iunie 2006, 16:53

BAC2006-ORAL-LB. ENGLEZA.pdf
245.46 KB
(45342 downloads)
Bacalaureat 2006, examen oral



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Limba engleză
[posted by teachme_teach pe 7 Iunie 2006, 22:58]
oare acestea sunt mult asteptatele subiecte pentru proba orala? Le-am mai vazut si inainte. Unde sunt subiectele pentru monolog?
Limba engleză
[posted by antoanela68 pe 8 Iunie 2006, 19:03]
Pe cind subiectele discursului pe care il vor sustine elevii la limba engleza?
Asteptam cu nerabdare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edeja iunie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:16]
Subiectele şi temele publicate deja pe http://subiecte.edu.ro sunt singurele care se publică înainte de examenele naţionale. Dacă subiectele de tip II nu apar punct cu punct, înseamnă că se vor selecta în funcţie de informaţiile de la "Texte şi teme" din secţiunea II. Subiectele de tip I nu se publică - scopul este tocmai de a verifica cunoştinţele prin comentarea unor texte la prima vedere.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:42]
Limba engleză
[posted by pisssy pe 8 Iunie 2006, 20:12]
anul trecut cand am dat eu bacul nu s-au publicat subiectele pentru engleza oral.poate sa va zica profii ce s-a dat anii trecuti!
Limba engleză
[posted by mihaela_si_atat pe 10 Iunie 2006, 00:35]
m-am tot uitat pe acest site si am observat ca pt lb. engleza oral nu avem subiectele posibile tip 2 ci numai indicatii. Am gasit pe un alt site o lista cu 30 de subiecte pt lb. engleza oral 2006 si as dori sa stiu (daca poate cineva sa ma ajute...plz) daca acestea sunt subiectele sau numai ce apare pe acest site este valabil????
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:27]
Siteurile oficiale ale Ministerului Educaţiei şi Cercetării sunt cele din familia http://www.edu.ro (http://portal.edu.ro, http://www.edu.ro etc.) - prin acestea se transmit informaţii oficiale. Nu putem supraveghea sau garanta pentru conţinutul altor siteuri.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:30]
Limba engleză
[posted by chest3r pe 13 Iunie 2006, 09:31]
In meniu spune de subicte + barem dar se pare ca sunt doar niste indicatzii...ce se intimpla?
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:23]
Vedeţi răspunsul: http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=43319&view=findpost&p=306149.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:23]
Limba engleză
[posted by ciprian333 pe 27 Iunie 2006, 09:33]
De ce trebe sa dam BAC la engleza?Alte state dau din romana?
Limba engleză
[posted by antoanela68 pe 30 Iunie 2006, 16:46]
unde putem gasi acum subiectele de la proba orala de engleza pe acest site?pare un mister de nepatruns!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Luni, 5 martie, începe simularea probelor scrise din cadrul Evaluării Naționale pentru elevii clasei a VIII-a/EN VIII (anul școlar 2017-2018) 2 Martie 2018, 16:50
Luni, 5 martie, începe simularea probelor scrise din cadrul Evaluării Naționale pentru elevii clasei a VIII-a/EN VIII (anul școlar 2017-2018)
Informare privind unitățile de învățământ în care cursurile vor fi suspendate în perioada 28 februarie - 2 martie 27 Februarie 2018, 17:58
Informare privind unitățile de învățământ în care cursurile vor fi suspendate în perioada 28 februarie - 2 martie
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:37
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
Numeroase unități de învățământ din întreaga țară au sărbătorit Ziua Mondială a Mediului 6 Iunie 2018, 17:25
Numeroase unități de învățământ din întreaga țară au sărbătorit Ziua Mondială a Mediului
Noi unități de învățământ recepționate în luna mai prin proiectele cu finanțare externă derulate de Ministerul Educației Naționale 31 Mai 2018, 17:07
Noi unități de învățământ recepționate în luna mai prin proiectele cu finanțare externă derulate de Ministerul Educației Naționale
Întâlnirea reprezentanților Ministerului Educației Naționale cu reprezentantul Human Catalyst 31 Mai 2018, 17:06
Întâlnirea reprezentanților Ministerului Educației Naționale cu reprezentantul Human Catalyst
Rezultatele echipei României la Olimpiada Internaţională de Filosofie (ediția 2018) 29 Mai 2018, 17:07
Rezultatele echipei României la Olimpiada Internaţională de Filosofie (ediția 2018)
Prezența ministrului Educației Naționale la Conferința miniștrilor educației din țările participante la Spațiul european al învățământului superior (EHEA) și la Forumul politic Bologna de la Paris 25 Mai 2018, 16:27
Prezența ministrului Educației Naționale la Conferința miniștrilor educației din țările participante la Spațiul european al învățământului superior (EHEA) și la Forumul politic Bologna de la Paris
75,59% dintre candidaţi au promovat sesiunea specială a Bacalaureatului 2018 25 Mai 2018, 16:26
75,59% dintre candidaţi au promovat sesiunea specială a Bacalaureatului 2018

mai multe comunicate de presă »