Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni 17 Octombrie 2017, 17:52
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti 16 Octombrie 2017, 17:52
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi 13 Octombrie 2017, 17:55
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură 13 Octombrie 2017, 17:54
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi 13 Octombrie 2017, 17:46
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană 13 Octombrie 2017, 17:43
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:31
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală 12 Octombrie 2017, 17:29
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:27
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii 12 Octombrie 2017, 17:26
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii

mai multe noutăţi din presă »

Bacalaureat
Limba engleză [subiect+barem]
Limba engleză Adăugat de: SNEE pe 7 Iunie 2006, 16:53

BAC2006-ORAL-LB. ENGLEZA.pdf
245.46 KB
(45342 downloads)
Bacalaureat 2006, examen oral



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Limba engleză
[posted by teachme_teach pe 7 Iunie 2006, 22:58]
oare acestea sunt mult asteptatele subiecte pentru proba orala? Le-am mai vazut si inainte. Unde sunt subiectele pentru monolog?
Limba engleză
[posted by antoanela68 pe 8 Iunie 2006, 19:03]
Pe cind subiectele discursului pe care il vor sustine elevii la limba engleza?
Asteptam cu nerabdare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edeja iunie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:16]
Subiectele şi temele publicate deja pe http://subiecte.edu.ro sunt singurele care se publică înainte de examenele naţionale. Dacă subiectele de tip II nu apar punct cu punct, înseamnă că se vor selecta în funcţie de informaţiile de la "Texte şi teme" din secţiunea II. Subiectele de tip I nu se publică - scopul este tocmai de a verifica cunoştinţele prin comentarea unor texte la prima vedere.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:42]
Limba engleză
[posted by pisssy pe 8 Iunie 2006, 20:12]
anul trecut cand am dat eu bacul nu s-au publicat subiectele pentru engleza oral.poate sa va zica profii ce s-a dat anii trecuti!
Limba engleză
[posted by mihaela_si_atat pe 10 Iunie 2006, 00:35]
m-am tot uitat pe acest site si am observat ca pt lb. engleza oral nu avem subiectele posibile tip 2 ci numai indicatii. Am gasit pe un alt site o lista cu 30 de subiecte pt lb. engleza oral 2006 si as dori sa stiu (daca poate cineva sa ma ajute...plz) daca acestea sunt subiectele sau numai ce apare pe acest site este valabil????
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:27]
Siteurile oficiale ale Ministerului Educaţiei şi Cercetării sunt cele din familia http://www.edu.ro (http://portal.edu.ro, http://www.edu.ro etc.) - prin acestea se transmit informaţii oficiale. Nu putem supraveghea sau garanta pentru conţinutul altor siteuri.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:30]
Limba engleză
[posted by chest3r pe 13 Iunie 2006, 09:31]
In meniu spune de subicte + barem dar se pare ca sunt doar niste indicatzii...ce se intimpla?
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:23]
Vedeţi răspunsul: http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=43319&view=findpost&p=306149.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:23]
Limba engleză
[posted by ciprian333 pe 27 Iunie 2006, 09:33]
De ce trebe sa dam BAC la engleza?Alte state dau din romana?
Limba engleză
[posted by antoanela68 pe 30 Iunie 2006, 16:46]
unde putem gasi acum subiectele de la proba orala de engleza pe acest site?pare un mister de nepatruns!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:59
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual 9 Octombrie 2017, 17:41
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:38
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017 17 Octombrie 2017, 17:46
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie) 17 Octombrie 2017, 17:44
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie)
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a 13 Octombrie 2017, 17:40
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare* 11 Octombrie 2017, 17:43
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare*
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:57
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:36
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe comunicate de presă »