Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Peste 1,5 milioane de absenţe înregistrate în şcolile din judeţ 23 Februarie 2018, 17:29
Peste 1,5 milioane de absenţe înregistrate în şcolile din judeţ
Unitățile de învățământ se pot înscrie până în aprilie în competiția „Școală Europeană” 23 Februarie 2018, 17:25
Unitățile de învățământ se pot înscrie până în aprilie în competiția „Școală Europeană”
Aproape o mie de burse şcolare vor fi acordate de municipalitatea suceveană 23 Februarie 2018, 17:23
Aproape o mie de burse şcolare vor fi acordate de municipalitatea suceveană
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă  "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor 22 Februarie 2018, 17:09
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli" 22 Februarie 2018, 17:08
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli"
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ 21 Februarie 2018, 17:24
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană 21 Februarie 2018, 17:22
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională 21 Februarie 2018, 17:16
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive 21 Februarie 2018, 17:14
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică 21 Februarie 2018, 17:11
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică

mai multe noutăţi din presă »

Bacalaureat
Limba engleză [subiect+barem]
Limba engleză Adăugat de: SNEE pe 7 Iunie 2006, 16:53

BAC2006-ORAL-LB. ENGLEZA.pdf
245.46 KB
(45342 downloads)
Bacalaureat 2006, examen oral



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Limba engleză
[posted by teachme_teach pe 7 Iunie 2006, 22:58]
oare acestea sunt mult asteptatele subiecte pentru proba orala? Le-am mai vazut si inainte. Unde sunt subiectele pentru monolog?
Limba engleză
[posted by antoanela68 pe 8 Iunie 2006, 19:03]
Pe cind subiectele discursului pe care il vor sustine elevii la limba engleza?
Asteptam cu nerabdare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edeja iunie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:16]
Subiectele şi temele publicate deja pe http://subiecte.edu.ro sunt singurele care se publică înainte de examenele naţionale. Dacă subiectele de tip II nu apar punct cu punct, înseamnă că se vor selecta în funcţie de informaţiile de la "Texte şi teme" din secţiunea II. Subiectele de tip I nu se publică - scopul este tocmai de a verifica cunoştinţele prin comentarea unor texte la prima vedere.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:42]
Limba engleză
[posted by pisssy pe 8 Iunie 2006, 20:12]
anul trecut cand am dat eu bacul nu s-au publicat subiectele pentru engleza oral.poate sa va zica profii ce s-a dat anii trecuti!
Limba engleză
[posted by mihaela_si_atat pe 10 Iunie 2006, 00:35]
m-am tot uitat pe acest site si am observat ca pt lb. engleza oral nu avem subiectele posibile tip 2 ci numai indicatii. Am gasit pe un alt site o lista cu 30 de subiecte pt lb. engleza oral 2006 si as dori sa stiu (daca poate cineva sa ma ajute...plz) daca acestea sunt subiectele sau numai ce apare pe acest site este valabil????
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:27]
Siteurile oficiale ale Ministerului Educaţiei şi Cercetării sunt cele din familia http://www.edu.ro (http://portal.edu.ro, http://www.edu.ro etc.) - prin acestea se transmit informaţii oficiale. Nu putem supraveghea sau garanta pentru conţinutul altor siteuri.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:30]
Limba engleză
[posted by chest3r pe 13 Iunie 2006, 09:31]
In meniu spune de subicte + barem dar se pare ca sunt doar niste indicatzii...ce se intimpla?
Re: Limba engleză
[posted by Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:23]
Vedeţi răspunsul: http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=43319&view=findpost&p=306149.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 11:23]
Limba engleză
[posted by ciprian333 pe 27 Iunie 2006, 09:33]
De ce trebe sa dam BAC la engleza?Alte state dau din romana?
Limba engleză
[posted by antoanela68 pe 30 Iunie 2006, 16:46]
unde putem gasi acum subiectele de la proba orala de engleza pe acest site?pare un mister de nepatruns!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:37
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018) 23 Februarie 2018, 17:36
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018)
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern 1 Februarie 2018, 16:35
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:35
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018) 23 Februarie 2018, 17:33
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018)
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România 21 Februarie 2018, 17:00
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018 20 Februarie 2018, 17:01
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene 16 Februarie 2018, 17:03
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie) 15 Februarie 2018, 16:49
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie)

mai multe comunicate de presă »