Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Evaluare Naţională 2018: calendarul concursului şi ce reguli trebuie să respecte elevii 7 Iunie 2018, 17:33
Evaluare Naţională 2018: calendarul concursului şi ce reguli trebuie să respecte elevii
Când termină cursurile elevii de clasa a VIII-a 7 Iunie 2018, 17:32
Când termină cursurile elevii de clasa a VIII-a
Elev al Colegiului Militar, viitor student în SUA, premiat de ministrul Apărării Naţionale şi ambasadorul Statelor Unite 7 Iunie 2018, 17:30
Elev al Colegiului Militar, viitor student în SUA, premiat de ministrul Apărării Naţionale şi ambasadorul Statelor Unite
Burse de 400 de lei/ lună și garanția angajării, după absolvire, pentru elevii primei clase în sistem dual susținute de Adient Trim Ploiești. Când au loc înscrierile 6 Iunie 2018, 17:22
Burse de 400 de lei/ lună și garanția angajării, după absolvire, pentru elevii primei clase în sistem dual susținute de Adient Trim Ploiești. Când au loc înscrierile
Câte grădiniţe vor fi deschise în Capitală pe timp de vară. Unde îşi vor putea lăsa părinţii micuţii în vacanţă 6 Iunie 2018, 17:17
Câte grădiniţe vor fi deschise în Capitală pe timp de vară. Unde îşi vor putea lăsa părinţii micuţii în vacanţă
Ghidul Facultăţilor. Cum ar trebui să-şi aleagă facultatea potrivită elevii de liceu 6 Iunie 2018, 17:16
Ghidul Facultăţilor. Cum ar trebui să-şi aleagă facultatea potrivită elevii de liceu
Ministrul Popa: Profesori performanţi de la oraș care vor preda cu ora în rural, finanţaţi din fonduri europene 6 Iunie 2018, 17:12
Ministrul Popa: Profesori performanţi de la oraș care vor preda cu ora în rural, finanţaţi din fonduri europene
Profesorii de la Colegiului „Ion Holban” se specializează în Spania şi Finlanda 5 Iunie 2018, 16:29
Profesorii de la Colegiului „Ion Holban” se specializează în Spania şi Finlanda
Ziua Învăţătorului: Elevii vor merge astăzi la şcoală, însă nu vor face cursuri 5 Iunie 2018, 16:28
Ziua Învăţătorului: Elevii vor merge astăzi la şcoală, însă nu vor face cursuri
Astăzi încep înscrierile elevilor de clasa a VIII-a la Evaluarea Națională 4 Iunie 2018, 16:20
Astăzi încep înscrierile elevilor de clasa a VIII-a la Evaluarea Națională

mai multe noutăţi din presă »

Bacalaureat
Limba franceză [subiect+barem]
Limba franceză Adăugat de: SNEE pe 7 Iunie 2006, 16:52

BAC2006-ORAL-LB. FRANCEZA.pdf
80.59 KB
(20382 downloads)
Bacalaureat 2006, examen oral



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Limba franceză
[posted by silvia02 pe 8 Iunie 2006, 21:54]
vrem sa stim si noi daca mai apar subiectele de tipul II sau nu.nu ati facut altceva decat sa publicati baremele si cate un model de subiect.mai apar sau nu subiectele?sa stim si noi daca mai asteptam dupa ele sau nu.
Limba franceză
[posted by tina pe 9 Iunie 2006, 10:09]
cand apar subiectele pt proba orala toate?
Re: Limba franceză
[posted by Radu Gramatovici pe 9 Iunie 2006, 10:11]
Acestea sunt toate subiectele/modelele/temele pentru probele orale de anul acesta.
Limba franceză
[posted by silvia2006 pe 9 Iunie 2006, 13:31]
Ni se pare normal sa primim si noi subiectele asa cum s-a intamplat in anii anteriori.Asteptam...
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 13:05]
Vă invităm să verificaţi ce teme şi subiecte s-au publicat pentru Bacul din 2005, veţi vedea că elevii de atunci au primit exact acelaşi tip de informaţii. Subiectele şi temele publicate deja pe http://subiecte.edu.ro sunt singurele care se publică înainte de examenele naţionale. Dacă subiectele de tip II nu apar punct cu punct, înseamnă că se vor selecta în funcţie de informaţiile de la "Texte şi teme" din secţiunea II. Subiectele de tip I nu se publică - scopul este tocmai de a verifica cunoştinţele prin comentarea unor texte la prima vedere.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:10]
Limba franceză
[posted by Awina pe 10 Iunie 2006, 13:01]
Vi se pare corect ceea ce faceti? Avem dreptul sa primim subiectele de oral (din partea a2a, evident) , asa cum le-au primit si cei din anii precedenti.
Limba franceză
[posted by Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
chiar asa baga'ti subiecte de tip 2 :(
[Modificat de: Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
Limba franceză
[posted by corina_jga pe 12 Iunie 2006, 17:49]
De ceva vreme nu se mai posteaza subiectele II tocmai pentru a se evalua eficient cunostintele voastre... Temele si orientarea generala sunt in programa pentru bac. Ceea ce ati gasit pe net ca subiect II a fost postat DUPA bacalaureat... Colegii mai mari nu v-au spus asta? Mult succes.
Limba franceză
[posted by ana_ pe 13 Iunie 2006, 14:30]
la limba si literatura romana au aparut subiectele tip II si nu vad de ce nu este posibil acest lucru si pentru limbile straine? din punctul meu de vedere,este de ajuns sa ni se evalueze cunostiintele la prima vedere cu subiectu I.
Limba franceză
[posted by Cristina_suki pe 14 Iunie 2006, 16:40]
Am impresia...ca este o adevarata placere pentru domni profesori..sa-si bata joc de saraci elevi care dau prima proba orala la o limba straina...sa va fie rusine...ce va costa sa publicati subiectele de tipul II..la Limba si Literatura romana s-au publicat...ce va costa sa publicati si la Lb Franceza...un mic ajutor cerem si noi..ca mai e putin pana la bacalaureat..cat credeti ca mai putem invata in acest timp????..offf doamne..
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 19 Iunie 2006, 10:50]
Limba franceză
[posted by lorice pe 16 Iunie 2006, 20:10]
....tara de romani...no comment pt ceea ce faceti cu noi.Ati uitat cum va era la examene si voua?
Limba franceză
[posted by tina pe 20 Iunie 2006, 09:32]
FRATI PROFESORI!!!in metodologie asa am citit ca inainte cu 15 zile de proba orala trebuie sa apara posibelele subiecte!acuma deja suntem la limita!macar sa ne uitam si noi peste ele!
Limba franceză
[posted by tigroaik pe 21 Iunie 2006, 13:39]
De ce nu dati si voi toate subiectele pentru bac????S Si subiectele de tipu I unde sunt????
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:42]
Nu se publică alte subiecte sau teme în afară de cele publicate deja. Subiectele de tip I, care vizează, după cum se menţionează în mod sugestiv, citirea şi înţelegerea globală a unor texte la prima vedere, nu se publică din start.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:45]
Limba franceză
[posted by wicked89 pe 4 Iulie 2006, 14:21]
:( nici acum dupa ce s-a dat nu se pot pune aici sa le vedem si noi?va rooooooooog

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Luni, 5 martie, începe simularea probelor scrise din cadrul Evaluării Naționale pentru elevii clasei a VIII-a/EN VIII (anul școlar 2017-2018) 2 Martie 2018, 16:50
Luni, 5 martie, începe simularea probelor scrise din cadrul Evaluării Naționale pentru elevii clasei a VIII-a/EN VIII (anul școlar 2017-2018)
Informare privind unitățile de învățământ în care cursurile vor fi suspendate în perioada 28 februarie - 2 martie 27 Februarie 2018, 17:58
Informare privind unitățile de învățământ în care cursurile vor fi suspendate în perioada 28 februarie - 2 martie
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:37
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
Numeroase unități de învățământ din întreaga țară au sărbătorit Ziua Mondială a Mediului 6 Iunie 2018, 17:25
Numeroase unități de învățământ din întreaga țară au sărbătorit Ziua Mondială a Mediului
Noi unități de învățământ recepționate în luna mai prin proiectele cu finanțare externă derulate de Ministerul Educației Naționale 31 Mai 2018, 17:07
Noi unități de învățământ recepționate în luna mai prin proiectele cu finanțare externă derulate de Ministerul Educației Naționale
Întâlnirea reprezentanților Ministerului Educației Naționale cu reprezentantul Human Catalyst 31 Mai 2018, 17:06
Întâlnirea reprezentanților Ministerului Educației Naționale cu reprezentantul Human Catalyst
Rezultatele echipei României la Olimpiada Internaţională de Filosofie (ediția 2018) 29 Mai 2018, 17:07
Rezultatele echipei României la Olimpiada Internaţională de Filosofie (ediția 2018)
Prezența ministrului Educației Naționale la Conferința miniștrilor educației din țările participante la Spațiul european al învățământului superior (EHEA) și la Forumul politic Bologna de la Paris 25 Mai 2018, 16:27
Prezența ministrului Educației Naționale la Conferința miniștrilor educației din țările participante la Spațiul european al învățământului superior (EHEA) și la Forumul politic Bologna de la Paris
75,59% dintre candidaţi au promovat sesiunea specială a Bacalaureatului 2018 25 Mai 2018, 16:26
75,59% dintre candidaţi au promovat sesiunea specială a Bacalaureatului 2018

mai multe comunicate de presă »