Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni 17 Octombrie 2017, 17:52
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti 16 Octombrie 2017, 17:52
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi 13 Octombrie 2017, 17:55
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură 13 Octombrie 2017, 17:54
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi 13 Octombrie 2017, 17:46
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană 13 Octombrie 2017, 17:43
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:31
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală 12 Octombrie 2017, 17:29
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:27
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii 12 Octombrie 2017, 17:26
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii

mai multe noutăţi din presă »

Bacalaureat
Limba franceză [subiect+barem]
Limba franceză Adăugat de: SNEE pe 7 Iunie 2006, 16:52

BAC2006-ORAL-LB. FRANCEZA.pdf
80.59 KB
(20382 downloads)
Bacalaureat 2006, examen oral



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Limba franceză
[posted by silvia02 pe 8 Iunie 2006, 21:54]
vrem sa stim si noi daca mai apar subiectele de tipul II sau nu.nu ati facut altceva decat sa publicati baremele si cate un model de subiect.mai apar sau nu subiectele?sa stim si noi daca mai asteptam dupa ele sau nu.
Limba franceză
[posted by tina pe 9 Iunie 2006, 10:09]
cand apar subiectele pt proba orala toate?
Re: Limba franceză
[posted by Radu Gramatovici pe 9 Iunie 2006, 10:11]
Acestea sunt toate subiectele/modelele/temele pentru probele orale de anul acesta.
Limba franceză
[posted by silvia2006 pe 9 Iunie 2006, 13:31]
Ni se pare normal sa primim si noi subiectele asa cum s-a intamplat in anii anteriori.Asteptam...
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 13:05]
Vă invităm să verificaţi ce teme şi subiecte s-au publicat pentru Bacul din 2005, veţi vedea că elevii de atunci au primit exact acelaşi tip de informaţii. Subiectele şi temele publicate deja pe http://subiecte.edu.ro sunt singurele care se publică înainte de examenele naţionale. Dacă subiectele de tip II nu apar punct cu punct, înseamnă că se vor selecta în funcţie de informaţiile de la "Texte şi teme" din secţiunea II. Subiectele de tip I nu se publică - scopul este tocmai de a verifica cunoştinţele prin comentarea unor texte la prima vedere.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:10]
Limba franceză
[posted by Awina pe 10 Iunie 2006, 13:01]
Vi se pare corect ceea ce faceti? Avem dreptul sa primim subiectele de oral (din partea a2a, evident) , asa cum le-au primit si cei din anii precedenti.
Limba franceză
[posted by Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
chiar asa baga'ti subiecte de tip 2 :(
[Modificat de: Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
Limba franceză
[posted by corina_jga pe 12 Iunie 2006, 17:49]
De ceva vreme nu se mai posteaza subiectele II tocmai pentru a se evalua eficient cunostintele voastre... Temele si orientarea generala sunt in programa pentru bac. Ceea ce ati gasit pe net ca subiect II a fost postat DUPA bacalaureat... Colegii mai mari nu v-au spus asta? Mult succes.
Limba franceză
[posted by ana_ pe 13 Iunie 2006, 14:30]
la limba si literatura romana au aparut subiectele tip II si nu vad de ce nu este posibil acest lucru si pentru limbile straine? din punctul meu de vedere,este de ajuns sa ni se evalueze cunostiintele la prima vedere cu subiectu I.
Limba franceză
[posted by Cristina_suki pe 14 Iunie 2006, 16:40]
Am impresia...ca este o adevarata placere pentru domni profesori..sa-si bata joc de saraci elevi care dau prima proba orala la o limba straina...sa va fie rusine...ce va costa sa publicati subiectele de tipul II..la Limba si Literatura romana s-au publicat...ce va costa sa publicati si la Lb Franceza...un mic ajutor cerem si noi..ca mai e putin pana la bacalaureat..cat credeti ca mai putem invata in acest timp????..offf doamne..
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 19 Iunie 2006, 10:50]
Limba franceză
[posted by lorice pe 16 Iunie 2006, 20:10]
....tara de romani...no comment pt ceea ce faceti cu noi.Ati uitat cum va era la examene si voua?
Limba franceză
[posted by tina pe 20 Iunie 2006, 09:32]
FRATI PROFESORI!!!in metodologie asa am citit ca inainte cu 15 zile de proba orala trebuie sa apara posibelele subiecte!acuma deja suntem la limita!macar sa ne uitam si noi peste ele!
Limba franceză
[posted by tigroaik pe 21 Iunie 2006, 13:39]
De ce nu dati si voi toate subiectele pentru bac????S Si subiectele de tipu I unde sunt????
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:42]
Nu se publică alte subiecte sau teme în afară de cele publicate deja. Subiectele de tip I, care vizează, după cum se menţionează în mod sugestiv, citirea şi înţelegerea globală a unor texte la prima vedere, nu se publică din start.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:45]
Limba franceză
[posted by wicked89 pe 4 Iulie 2006, 14:21]
:( nici acum dupa ce s-a dat nu se pot pune aici sa le vedem si noi?va rooooooooog

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:59
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual 9 Octombrie 2017, 17:41
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:38
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017 17 Octombrie 2017, 17:46
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie) 17 Octombrie 2017, 17:44
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie)
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a 13 Octombrie 2017, 17:40
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare* 11 Octombrie 2017, 17:43
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare*
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:57
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:36
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe comunicate de presă »