Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă  "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor 22 Februarie 2018, 17:09
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli" 22 Februarie 2018, 17:08
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli"
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ 21 Februarie 2018, 17:24
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană 21 Februarie 2018, 17:22
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională 21 Februarie 2018, 17:16
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive 21 Februarie 2018, 17:14
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică 21 Februarie 2018, 17:11
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică
Mai multe șanse de calificare la olimpiadele naționale, pentru elevii înscriși la concursurile din 2018 20 Februarie 2018, 16:58
Mai multe șanse de calificare la olimpiadele naționale, pentru elevii înscriși la concursurile din 2018
Proiect pentru susţinerea studenţilor ingineri, în condiţiile în care abandonul şcolar din domeniu este foarte ridicat 20 Februarie 2018, 16:57
Proiect pentru susţinerea studenţilor ingineri, în condiţiile în care abandonul şcolar din domeniu este foarte ridicat
Elevi suceveni, calificați la Olimpiada națională la limba maternă polonă 20 Februarie 2018, 16:55
Elevi suceveni, calificați la Olimpiada națională la limba maternă polonă

mai multe noutăţi din presă »

Bacalaureat
Limba franceză [subiect+barem]
Limba franceză Adăugat de: SNEE pe 7 Iunie 2006, 16:52

BAC2006-ORAL-LB. FRANCEZA.pdf
80.59 KB
(20382 downloads)
Bacalaureat 2006, examen oral



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Limba franceză
[posted by silvia02 pe 8 Iunie 2006, 21:54]
vrem sa stim si noi daca mai apar subiectele de tipul II sau nu.nu ati facut altceva decat sa publicati baremele si cate un model de subiect.mai apar sau nu subiectele?sa stim si noi daca mai asteptam dupa ele sau nu.
Limba franceză
[posted by tina pe 9 Iunie 2006, 10:09]
cand apar subiectele pt proba orala toate?
Re: Limba franceză
[posted by Radu Gramatovici pe 9 Iunie 2006, 10:11]
Acestea sunt toate subiectele/modelele/temele pentru probele orale de anul acesta.
Limba franceză
[posted by silvia2006 pe 9 Iunie 2006, 13:31]
Ni se pare normal sa primim si noi subiectele asa cum s-a intamplat in anii anteriori.Asteptam...
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 13:05]
Vă invităm să verificaţi ce teme şi subiecte s-au publicat pentru Bacul din 2005, veţi vedea că elevii de atunci au primit exact acelaşi tip de informaţii. Subiectele şi temele publicate deja pe http://subiecte.edu.ro sunt singurele care se publică înainte de examenele naţionale. Dacă subiectele de tip II nu apar punct cu punct, înseamnă că se vor selecta în funcţie de informaţiile de la "Texte şi teme" din secţiunea II. Subiectele de tip I nu se publică - scopul este tocmai de a verifica cunoştinţele prin comentarea unor texte la prima vedere.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:10]
Limba franceză
[posted by Awina pe 10 Iunie 2006, 13:01]
Vi se pare corect ceea ce faceti? Avem dreptul sa primim subiectele de oral (din partea a2a, evident) , asa cum le-au primit si cei din anii precedenti.
Limba franceză
[posted by Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
chiar asa baga'ti subiecte de tip 2 :(
[Modificat de: Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
Limba franceză
[posted by corina_jga pe 12 Iunie 2006, 17:49]
De ceva vreme nu se mai posteaza subiectele II tocmai pentru a se evalua eficient cunostintele voastre... Temele si orientarea generala sunt in programa pentru bac. Ceea ce ati gasit pe net ca subiect II a fost postat DUPA bacalaureat... Colegii mai mari nu v-au spus asta? Mult succes.
Limba franceză
[posted by ana_ pe 13 Iunie 2006, 14:30]
la limba si literatura romana au aparut subiectele tip II si nu vad de ce nu este posibil acest lucru si pentru limbile straine? din punctul meu de vedere,este de ajuns sa ni se evalueze cunostiintele la prima vedere cu subiectu I.
Limba franceză
[posted by Cristina_suki pe 14 Iunie 2006, 16:40]
Am impresia...ca este o adevarata placere pentru domni profesori..sa-si bata joc de saraci elevi care dau prima proba orala la o limba straina...sa va fie rusine...ce va costa sa publicati subiectele de tipul II..la Limba si Literatura romana s-au publicat...ce va costa sa publicati si la Lb Franceza...un mic ajutor cerem si noi..ca mai e putin pana la bacalaureat..cat credeti ca mai putem invata in acest timp????..offf doamne..
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 19 Iunie 2006, 10:50]
Limba franceză
[posted by lorice pe 16 Iunie 2006, 20:10]
....tara de romani...no comment pt ceea ce faceti cu noi.Ati uitat cum va era la examene si voua?
Limba franceză
[posted by tina pe 20 Iunie 2006, 09:32]
FRATI PROFESORI!!!in metodologie asa am citit ca inainte cu 15 zile de proba orala trebuie sa apara posibelele subiecte!acuma deja suntem la limita!macar sa ne uitam si noi peste ele!
Limba franceză
[posted by tigroaik pe 21 Iunie 2006, 13:39]
De ce nu dati si voi toate subiectele pentru bac????S Si subiectele de tipu I unde sunt????
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:42]
Nu se publică alte subiecte sau teme în afară de cele publicate deja. Subiectele de tip I, care vizează, după cum se menţionează în mod sugestiv, citirea şi înţelegerea globală a unor texte la prima vedere, nu se publică din start.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:45]
Limba franceză
[posted by wicked89 pe 4 Iulie 2006, 14:21]
:( nici acum dupa ce s-a dat nu se pot pune aici sa le vedem si noi?va rooooooooog

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern 1 Februarie 2018, 16:35
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern
Ministerul Educației Naționale a aprobat calendarul simulării probelor scrise ale examenelor naționale din anul școlar 2017-2018 1 Februarie 2018, 16:34
Ministerul Educației Naționale a aprobat calendarul simulării probelor scrise ale examenelor naționale din anul școlar 2017-2018
Cursurile de etică și integritate academică pentru studiile universitare de masterat și doctorat devin obligatorii, începând cu anul universitar 2018-2019 30 Ianuarie 2018, 16:35
Cursurile de etică și integritate academică pentru studiile universitare de masterat și doctorat devin obligatorii, începând cu anul universitar 2018-2019

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România 21 Februarie 2018, 17:00
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018 20 Februarie 2018, 17:01
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene 16 Februarie 2018, 17:03
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie) 15 Februarie 2018, 16:49
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie)
Valorile nete ale onorariilor primite pentru evaluările de manuale școlare sunt, în acest an, cu peste 30% mai mari decât cele acordate anul trecut 12 Februarie 2018, 17:31
Valorile nete ale onorariilor primite pentru evaluările de manuale școlare sunt, în acest an, cu peste 30% mai mari decât cele acordate anul trecut
Luni, 12 februarie, încep probele de evaluare a competențelor din prima sesiune a examenului naţional de Bacalaureat 2018 12 Februarie 2018, 17:30
Luni, 12 februarie, încep probele de evaluare a competențelor din prima sesiune a examenului naţional de Bacalaureat 2018

mai multe comunicate de presă »