Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Finalişti într-un concurs de programare al NASA, elevii români nu pot participa din lipsă de fonduri 12 Decembrie 2017, 17:17
Finalişti într-un concurs de programare al NASA, elevii români nu pot participa din lipsă de fonduri
Concursul de Matematică şi Informatică Memorial „Ştefan Dîrţu”, ediţia a XIX-a, la Vatra Dornei 12 Decembrie 2017, 17:08
Concursul de Matematică şi Informatică Memorial „Ştefan Dîrţu”, ediţia a XIX-a, la Vatra Dornei
O franţuzoaică de 22 de ani îi învaţă franceză pe elevii şi studenţii suceveni 12 Decembrie 2017, 17:07
O franţuzoaică de 22 de ani îi învaţă franceză pe elevii şi studenţii suceveni
O masă caldă pe zi pentru elevi din unități de învățământ vrâncene 11 Decembrie 2017, 17:39
O masă caldă pe zi pentru elevi din unități de învățământ vrâncene
Fonduri de 258 de milioane de euro, pentru investiții în infrastructura din învățământul preuniversitar. Când pot fi depuse proiectele 8 Decembrie 2017, 15:31
Fonduri de 258 de milioane de euro, pentru investiții în infrastructura din învățământul preuniversitar. Când pot fi depuse proiectele
Liviu Pop: În ultimii trei ani, numărul actelor de violenţă în şcoli s-a înjumătăţit 8 Decembrie 2017, 15:21
Liviu Pop: În ultimii trei ani, numărul actelor de violenţă în şcoli s-a înjumătăţit
Liviu Pop critică actuala programă şcolară: Avem manuale în care urmează să intrăm în UE, dar noi suntem intraţi de 10 ani 8 Decembrie 2017, 15:13
Liviu Pop critică actuala programă şcolară: Avem manuale în care urmează să intrăm în UE, dar noi suntem intraţi de 10 ani
Ministrul Liviu Pop: Săptămâna viitoare vom aloca încă 145 de milioane de lei pentru plata hotărârilor judecătoreşti 8 Decembrie 2017, 15:11
Ministrul Liviu Pop: Săptămâna viitoare vom aloca încă 145 de milioane de lei pentru plata hotărârilor judecătoreşti
Liviu Pop: Învăţământul românesc va ajunge peste şase ani la nota 10 8 Decembrie 2017, 15:10
Liviu Pop: Învăţământul românesc va ajunge peste şase ani la nota 10
Liviu Pop: "Finantarea locurilor de licenta va fi strans legata cu nevoile invatamantului preuniversitar" 6 Decembrie 2017, 17:37
Liviu Pop: "Finantarea locurilor de licenta va fi strans legata cu nevoile invatamantului preuniversitar"

mai multe noutăţi din presă »

Bacalaureat
Limba franceză [subiect+barem]
Limba franceză Adăugat de: SNEE pe 7 Iunie 2006, 16:52

BAC2006-ORAL-LB. FRANCEZA.pdf
80.59 KB
(20382 downloads)
Bacalaureat 2006, examen oral



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Limba franceză
[posted by silvia02 pe 8 Iunie 2006, 21:54]
vrem sa stim si noi daca mai apar subiectele de tipul II sau nu.nu ati facut altceva decat sa publicati baremele si cate un model de subiect.mai apar sau nu subiectele?sa stim si noi daca mai asteptam dupa ele sau nu.
Limba franceză
[posted by tina pe 9 Iunie 2006, 10:09]
cand apar subiectele pt proba orala toate?
Re: Limba franceză
[posted by Radu Gramatovici pe 9 Iunie 2006, 10:11]
Acestea sunt toate subiectele/modelele/temele pentru probele orale de anul acesta.
Limba franceză
[posted by silvia2006 pe 9 Iunie 2006, 13:31]
Ni se pare normal sa primim si noi subiectele asa cum s-a intamplat in anii anteriori.Asteptam...
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 13:05]
Vă invităm să verificaţi ce teme şi subiecte s-au publicat pentru Bacul din 2005, veţi vedea că elevii de atunci au primit exact acelaşi tip de informaţii. Subiectele şi temele publicate deja pe http://subiecte.edu.ro sunt singurele care se publică înainte de examenele naţionale. Dacă subiectele de tip II nu apar punct cu punct, înseamnă că se vor selecta în funcţie de informaţiile de la "Texte şi teme" din secţiunea II. Subiectele de tip I nu se publică - scopul este tocmai de a verifica cunoştinţele prin comentarea unor texte la prima vedere.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 12 Iunie 2006, 14:10]
Limba franceză
[posted by Awina pe 10 Iunie 2006, 13:01]
Vi se pare corect ceea ce faceti? Avem dreptul sa primim subiectele de oral (din partea a2a, evident) , asa cum le-au primit si cei din anii precedenti.
Limba franceză
[posted by Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
chiar asa baga'ti subiecte de tip 2 :(
[Modificat de: Andrei06 pe 12 Iunie 2006, 08:14]
Limba franceză
[posted by corina_jga pe 12 Iunie 2006, 17:49]
De ceva vreme nu se mai posteaza subiectele II tocmai pentru a se evalua eficient cunostintele voastre... Temele si orientarea generala sunt in programa pentru bac. Ceea ce ati gasit pe net ca subiect II a fost postat DUPA bacalaureat... Colegii mai mari nu v-au spus asta? Mult succes.
Limba franceză
[posted by ana_ pe 13 Iunie 2006, 14:30]
la limba si literatura romana au aparut subiectele tip II si nu vad de ce nu este posibil acest lucru si pentru limbile straine? din punctul meu de vedere,este de ajuns sa ni se evalueze cunostiintele la prima vedere cu subiectu I.
Limba franceză
[posted by Cristina_suki pe 14 Iunie 2006, 16:40]
Am impresia...ca este o adevarata placere pentru domni profesori..sa-si bata joc de saraci elevi care dau prima proba orala la o limba straina...sa va fie rusine...ce va costa sa publicati subiectele de tipul II..la Limba si Literatura romana s-au publicat...ce va costa sa publicati si la Lb Franceza...un mic ajutor cerem si noi..ca mai e putin pana la bacalaureat..cat credeti ca mai putem invata in acest timp????..offf doamne..
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 19 Iunie 2006, 10:50]
Limba franceză
[posted by lorice pe 16 Iunie 2006, 20:10]
....tara de romani...no comment pt ceea ce faceti cu noi.Ati uitat cum va era la examene si voua?
Limba franceză
[posted by tina pe 20 Iunie 2006, 09:32]
FRATI PROFESORI!!!in metodologie asa am citit ca inainte cu 15 zile de proba orala trebuie sa apara posibelele subiecte!acuma deja suntem la limita!macar sa ne uitam si noi peste ele!
Limba franceză
[posted by tigroaik pe 21 Iunie 2006, 13:39]
De ce nu dati si voi toate subiectele pentru bac????S Si subiectele de tipu I unde sunt????
Re: Limba franceză
[posted by Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:42]
Nu se publică alte subiecte sau teme în afară de cele publicate deja. Subiectele de tip I, care vizează, după cum se menţionează în mod sugestiv, citirea şi înţelegerea globală a unor texte la prima vedere, nu se publică din start.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 21 Iunie 2006, 13:45]
Limba franceză
[posted by wicked89 pe 4 Iulie 2006, 14:21]
:( nici acum dupa ce s-a dat nu se pot pune aici sa le vedem si noi?va rooooooooog

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Masă caldă pentru elevii din 50 de unități școlare și în anul școlar în curs * 7 Decembrie 2017, 17:47
Masă caldă pentru elevii din 50 de unități școlare și în anul școlar în curs *
Echipele României au obținut 7 medalii la Turneul Internaţional de Informatică Shumen 2017 27 Noiembrie 2017, 16:51
Echipele României au obținut 7 medalii la Turneul Internaţional de Informatică Shumen 2017
Educația de calitate sprijină copiii din mediul rural să nu abandoneze școala 23 Noiembrie 2017, 20:26
Educația de calitate sprijină copiii din mediul rural să nu abandoneze școala

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
«Capital Filles în România»: Peste 800 de tinere din medii sociale defavorizate, încurajate să urmeze studiile superioare după examneul de Bacalaureat 12 Decembrie 2017, 16:53
«Capital Filles în România»: Peste 800 de tinere din medii sociale defavorizate, încurajate să urmeze studiile superioare după examneul de Bacalaureat
Convenție româno-franceză de parteneriat pentru sprijinirea programului «Capital Filles în România» 11 Decembrie 2017, 17:04
Convenție româno-franceză de parteneriat pentru sprijinirea programului «Capital Filles în România»
Ministrul Liviu Marian Pop s-a întâlnit cu reprezentanții Alianței pentru Educație de Calitate (ApEC) 11 Decembrie 2017, 17:01
Ministrul Liviu Marian Pop s-a întâlnit cu reprezentanții Alianței pentru Educație de Calitate (ApEC)
Vizita ministrului Liviu Marian Pop în județul Neamț 11 Decembrie 2017, 17:00
Vizita ministrului Liviu Marian Pop în județul Neamț
Masă caldă pentru elevii din 50 de unități școlare și în anul școlar în curs * 7 Decembrie 2017, 17:35
Masă caldă pentru elevii din 50 de unități școlare și în anul școlar în curs *
Trei noi apeluri de proiecte, în valoare de 258 milioane euro, pentru îmbunătățirea infrastructurii educaționale 5 Decembrie 2017, 16:28
Trei noi apeluri de proiecte, în valoare de 258 milioane euro, pentru îmbunătățirea infrastructurii educaționale

mai multe comunicate de presă »