Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Peste 1,5 milioane de absenţe înregistrate în şcolile din judeţ 23 Februarie 2018, 17:29
Peste 1,5 milioane de absenţe înregistrate în şcolile din judeţ
Unitățile de învățământ se pot înscrie până în aprilie în competiția „Școală Europeană” 23 Februarie 2018, 17:25
Unitățile de învățământ se pot înscrie până în aprilie în competiția „Școală Europeană”
Aproape o mie de burse şcolare vor fi acordate de municipalitatea suceveană 23 Februarie 2018, 17:23
Aproape o mie de burse şcolare vor fi acordate de municipalitatea suceveană
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă  "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor 22 Februarie 2018, 17:09
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli" 22 Februarie 2018, 17:08
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli"
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ 21 Februarie 2018, 17:24
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană 21 Februarie 2018, 17:22
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională 21 Februarie 2018, 17:16
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive 21 Februarie 2018, 17:14
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică 21 Februarie 2018, 17:11
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică

mai multe noutăţi din presă »

Teste naţionale cls. a VIII-a
Limba şi literatura română [barem]
Limba şi literatura română Adăugat de: SNEE pe 5 Iunie 2006, 18:21

TN-OL-BAR-LROM-2006.pdf
149.34 KB
(13856 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Va rog frumos sa-mi raspundeti ca nu prea am inteles ... si va multumesc anticipat
[posted by Cioby pe 15 Iunie 2006, 08:55]
Nu va suparati ... dar felurile acelea de subiecte la testarea nationala de cls a VIII-a sunt posibile subiecte la examenul propriu zis din 19,21,22 ?? va rog sa-mi raspundeti si va multumesc pt timpul acordat.
Re: Va rog frumos sa-mi raspundeti ca nu prea am inteles ... si va multumesc anticipat
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 09:11]
Subiectele şi baremele însoţite de menţiunea "2006, sesiune specială" sunt subiecte date la sesiunea specială (a olimpicilor) a examenelor naţionale din acest an. Pentru Testele Naţionale nu se publică subiecte sau teme propuse.
Limba şi literatura română
[posted by Cioby pe 15 Iunie 2006, 12:29]
Mai am o intrebare ... Subiectele de la examenul de capacitate de clasa a VIII-a sunt mai usoare ca acelea de la sesiunea speciala??daca da cam cu cat ?Multumesc !!
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 13:18]
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:22]
Nu pot vedea subiectele propuse pt capacitate......ce trebuie sa fac?
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:25]
Subiecte/teme propuse se publică doar pentru Bacalaureat. Vă rog să citiţi comentariile adăugate mai sus, am răspuns deja pe această temă.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:28]
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:27]
TN-OL-BAR-LROM-2006.pdf
149.34 KB
(8048 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris ....dar asta ce e???
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:29]
Acesta este baremul de la sesiunea specială a Testelor Naţionale, disciplina Limba şi literatura română. Toate materialele sunt în format PDF. Pentru vizualizarea acestora aveţi nevoie de Acrobat Reader, pe care îl puteţi descărca de aici: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:46]
Multumesc
Limba şi literatura română
[posted by Irene_91 pe 15 Iunie 2006, 20:40]
Ma puteti ajuta...va rog frumos....eu am programul respectiv insa nu pot deschide subiectele....le pot salva dar apoi nu se deschid....Daca ma puteti ajuta cumva va rog sa o faceti.Va multumesc!
Limba şi literatura română
[posted by carmenush_a pe 15 Iunie 2006, 22:58]
va rog frumos imi spuneti si mie cum sa vad subiectele?le salvez in calculator si apoi nu le pot deschide.va multumesc anticipat!
Limba şi literatura română
[posted by Cristian Deacu pe 16 Iunie 2006, 09:16]
Va rog sa verificati ca dimensiunea fisierului descarcat este cea care apare in aceasta pagina in dreptul numelui fisierului (149.34 KB). Va rog sa asemenea sa ne spuneti ce versiune de AcrobatReader folositi.
Limba şi literatura română
[posted by Irene_91 pe 16 Iunie 2006, 11:33]
Adobe Reader 7.0....si nu merg!
Va rog mult putzin ajutor ....
[posted by CaTaLiN15 pe 18 Iunie 2006, 07:48]
Am auzit de la mai multe persoane k in seara asta pe la 00:00 dak ai ceva banii pushi .... potzi sa iei subiectele .... este adevarat ???

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:37
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018) 23 Februarie 2018, 17:36
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018)
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern 1 Februarie 2018, 16:35
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:35
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018) 23 Februarie 2018, 17:33
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018)
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România 21 Februarie 2018, 17:00
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018 20 Februarie 2018, 17:01
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene 16 Februarie 2018, 17:03
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie) 15 Februarie 2018, 16:49
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie)

mai multe comunicate de presă »