Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni 17 Octombrie 2017, 17:52
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti 16 Octombrie 2017, 17:52
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi 13 Octombrie 2017, 17:55
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură 13 Octombrie 2017, 17:54
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi 13 Octombrie 2017, 17:46
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană 13 Octombrie 2017, 17:43
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:31
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală 12 Octombrie 2017, 17:29
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:27
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii 12 Octombrie 2017, 17:26
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii

mai multe noutăţi din presă »

Teste naţionale cls. a VIII-a
Limba şi literatura română [barem]
Limba şi literatura română Adăugat de: SNEE pe 5 Iunie 2006, 18:21

TN-OL-BAR-LROM-2006.pdf
149.34 KB
(13856 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Va rog frumos sa-mi raspundeti ca nu prea am inteles ... si va multumesc anticipat
[posted by Cioby pe 15 Iunie 2006, 08:55]
Nu va suparati ... dar felurile acelea de subiecte la testarea nationala de cls a VIII-a sunt posibile subiecte la examenul propriu zis din 19,21,22 ?? va rog sa-mi raspundeti si va multumesc pt timpul acordat.
Re: Va rog frumos sa-mi raspundeti ca nu prea am inteles ... si va multumesc anticipat
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 09:11]
Subiectele şi baremele însoţite de menţiunea "2006, sesiune specială" sunt subiecte date la sesiunea specială (a olimpicilor) a examenelor naţionale din acest an. Pentru Testele Naţionale nu se publică subiecte sau teme propuse.
Limba şi literatura română
[posted by Cioby pe 15 Iunie 2006, 12:29]
Mai am o intrebare ... Subiectele de la examenul de capacitate de clasa a VIII-a sunt mai usoare ca acelea de la sesiunea speciala??daca da cam cu cat ?Multumesc !!
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 13:18]
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:22]
Nu pot vedea subiectele propuse pt capacitate......ce trebuie sa fac?
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:25]
Subiecte/teme propuse se publică doar pentru Bacalaureat. Vă rog să citiţi comentariile adăugate mai sus, am răspuns deja pe această temă.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:28]
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:27]
TN-OL-BAR-LROM-2006.pdf
149.34 KB
(8048 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris ....dar asta ce e???
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:29]
Acesta este baremul de la sesiunea specială a Testelor Naţionale, disciplina Limba şi literatura română. Toate materialele sunt în format PDF. Pentru vizualizarea acestora aveţi nevoie de Acrobat Reader, pe care îl puteţi descărca de aici: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:46]
Multumesc
Limba şi literatura română
[posted by Irene_91 pe 15 Iunie 2006, 20:40]
Ma puteti ajuta...va rog frumos....eu am programul respectiv insa nu pot deschide subiectele....le pot salva dar apoi nu se deschid....Daca ma puteti ajuta cumva va rog sa o faceti.Va multumesc!
Limba şi literatura română
[posted by carmenush_a pe 15 Iunie 2006, 22:58]
va rog frumos imi spuneti si mie cum sa vad subiectele?le salvez in calculator si apoi nu le pot deschide.va multumesc anticipat!
Limba şi literatura română
[posted by Cristian Deacu pe 16 Iunie 2006, 09:16]
Va rog sa verificati ca dimensiunea fisierului descarcat este cea care apare in aceasta pagina in dreptul numelui fisierului (149.34 KB). Va rog sa asemenea sa ne spuneti ce versiune de AcrobatReader folositi.
Limba şi literatura română
[posted by Irene_91 pe 16 Iunie 2006, 11:33]
Adobe Reader 7.0....si nu merg!
Va rog mult putzin ajutor ....
[posted by CaTaLiN15 pe 18 Iunie 2006, 07:48]
Am auzit de la mai multe persoane k in seara asta pe la 00:00 dak ai ceva banii pushi .... potzi sa iei subiectele .... este adevarat ???

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:59
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual 9 Octombrie 2017, 17:41
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:38
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017 17 Octombrie 2017, 17:46
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie) 17 Octombrie 2017, 17:44
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie)
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a 13 Octombrie 2017, 17:40
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare* 11 Octombrie 2017, 17:43
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare*
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:57
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:36
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe comunicate de presă »