Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Evaluare Naţională 2018: calendarul concursului şi ce reguli trebuie să respecte elevii 7 Iunie 2018, 17:33
Evaluare Naţională 2018: calendarul concursului şi ce reguli trebuie să respecte elevii
Când termină cursurile elevii de clasa a VIII-a 7 Iunie 2018, 17:32
Când termină cursurile elevii de clasa a VIII-a
Elev al Colegiului Militar, viitor student în SUA, premiat de ministrul Apărării Naţionale şi ambasadorul Statelor Unite 7 Iunie 2018, 17:30
Elev al Colegiului Militar, viitor student în SUA, premiat de ministrul Apărării Naţionale şi ambasadorul Statelor Unite
Burse de 400 de lei/ lună și garanția angajării, după absolvire, pentru elevii primei clase în sistem dual susținute de Adient Trim Ploiești. Când au loc înscrierile 6 Iunie 2018, 17:22
Burse de 400 de lei/ lună și garanția angajării, după absolvire, pentru elevii primei clase în sistem dual susținute de Adient Trim Ploiești. Când au loc înscrierile
Câte grădiniţe vor fi deschise în Capitală pe timp de vară. Unde îşi vor putea lăsa părinţii micuţii în vacanţă 6 Iunie 2018, 17:17
Câte grădiniţe vor fi deschise în Capitală pe timp de vară. Unde îşi vor putea lăsa părinţii micuţii în vacanţă
Ghidul Facultăţilor. Cum ar trebui să-şi aleagă facultatea potrivită elevii de liceu 6 Iunie 2018, 17:16
Ghidul Facultăţilor. Cum ar trebui să-şi aleagă facultatea potrivită elevii de liceu
Ministrul Popa: Profesori performanţi de la oraș care vor preda cu ora în rural, finanţaţi din fonduri europene 6 Iunie 2018, 17:12
Ministrul Popa: Profesori performanţi de la oraș care vor preda cu ora în rural, finanţaţi din fonduri europene
Profesorii de la Colegiului „Ion Holban” se specializează în Spania şi Finlanda 5 Iunie 2018, 16:29
Profesorii de la Colegiului „Ion Holban” se specializează în Spania şi Finlanda
Ziua Învăţătorului: Elevii vor merge astăzi la şcoală, însă nu vor face cursuri 5 Iunie 2018, 16:28
Ziua Învăţătorului: Elevii vor merge astăzi la şcoală, însă nu vor face cursuri
Astăzi încep înscrierile elevilor de clasa a VIII-a la Evaluarea Națională 4 Iunie 2018, 16:20
Astăzi încep înscrierile elevilor de clasa a VIII-a la Evaluarea Națională

mai multe noutăţi din presă »

Teste naţionale cls. a VIII-a
Limba şi literatura română [barem]
Limba şi literatura română Adăugat de: SNEE pe 5 Iunie 2006, 18:21

TN-OL-BAR-LROM-2006.pdf
149.34 KB
(13856 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Va rog frumos sa-mi raspundeti ca nu prea am inteles ... si va multumesc anticipat
[posted by Cioby pe 15 Iunie 2006, 08:55]
Nu va suparati ... dar felurile acelea de subiecte la testarea nationala de cls a VIII-a sunt posibile subiecte la examenul propriu zis din 19,21,22 ?? va rog sa-mi raspundeti si va multumesc pt timpul acordat.
Re: Va rog frumos sa-mi raspundeti ca nu prea am inteles ... si va multumesc anticipat
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 09:11]
Subiectele şi baremele însoţite de menţiunea "2006, sesiune specială" sunt subiecte date la sesiunea specială (a olimpicilor) a examenelor naţionale din acest an. Pentru Testele Naţionale nu se publică subiecte sau teme propuse.
Limba şi literatura română
[posted by Cioby pe 15 Iunie 2006, 12:29]
Mai am o intrebare ... Subiectele de la examenul de capacitate de clasa a VIII-a sunt mai usoare ca acelea de la sesiunea speciala??daca da cam cu cat ?Multumesc !!
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 13:18]
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:22]
Nu pot vedea subiectele propuse pt capacitate......ce trebuie sa fac?
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:25]
Subiecte/teme propuse se publică doar pentru Bacalaureat. Vă rog să citiţi comentariile adăugate mai sus, am răspuns deja pe această temă.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:28]
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:27]
TN-OL-BAR-LROM-2006.pdf
149.34 KB
(8048 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris ....dar asta ce e???
Re: Limba şi literatura română
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 17:29]
Acesta este baremul de la sesiunea specială a Testelor Naţionale, disciplina Limba şi literatura română. Toate materialele sunt în format PDF. Pentru vizualizarea acestora aveţi nevoie de Acrobat Reader, pe care îl puteţi descărca de aici: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
Limba şi literatura română
[posted by Liliana_Dadut pe 15 Iunie 2006, 17:46]
Multumesc
Limba şi literatura română
[posted by Irene_91 pe 15 Iunie 2006, 20:40]
Ma puteti ajuta...va rog frumos....eu am programul respectiv insa nu pot deschide subiectele....le pot salva dar apoi nu se deschid....Daca ma puteti ajuta cumva va rog sa o faceti.Va multumesc!
Limba şi literatura română
[posted by carmenush_a pe 15 Iunie 2006, 22:58]
va rog frumos imi spuneti si mie cum sa vad subiectele?le salvez in calculator si apoi nu le pot deschide.va multumesc anticipat!
Limba şi literatura română
[posted by Cristian Deacu pe 16 Iunie 2006, 09:16]
Va rog sa verificati ca dimensiunea fisierului descarcat este cea care apare in aceasta pagina in dreptul numelui fisierului (149.34 KB). Va rog sa asemenea sa ne spuneti ce versiune de AcrobatReader folositi.
Limba şi literatura română
[posted by Irene_91 pe 16 Iunie 2006, 11:33]
Adobe Reader 7.0....si nu merg!
Va rog mult putzin ajutor ....
[posted by CaTaLiN15 pe 18 Iunie 2006, 07:48]
Am auzit de la mai multe persoane k in seara asta pe la 00:00 dak ai ceva banii pushi .... potzi sa iei subiectele .... este adevarat ???

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Luni, 5 martie, începe simularea probelor scrise din cadrul Evaluării Naționale pentru elevii clasei a VIII-a/EN VIII (anul școlar 2017-2018) 2 Martie 2018, 16:50
Luni, 5 martie, începe simularea probelor scrise din cadrul Evaluării Naționale pentru elevii clasei a VIII-a/EN VIII (anul școlar 2017-2018)
Informare privind unitățile de învățământ în care cursurile vor fi suspendate în perioada 28 februarie - 2 martie 27 Februarie 2018, 17:58
Informare privind unitățile de învățământ în care cursurile vor fi suspendate în perioada 28 februarie - 2 martie
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:37
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
Numeroase unități de învățământ din întreaga țară au sărbătorit Ziua Mondială a Mediului 6 Iunie 2018, 17:25
Numeroase unități de învățământ din întreaga țară au sărbătorit Ziua Mondială a Mediului
Noi unități de învățământ recepționate în luna mai prin proiectele cu finanțare externă derulate de Ministerul Educației Naționale 31 Mai 2018, 17:07
Noi unități de învățământ recepționate în luna mai prin proiectele cu finanțare externă derulate de Ministerul Educației Naționale
Întâlnirea reprezentanților Ministerului Educației Naționale cu reprezentantul Human Catalyst 31 Mai 2018, 17:06
Întâlnirea reprezentanților Ministerului Educației Naționale cu reprezentantul Human Catalyst
Rezultatele echipei României la Olimpiada Internaţională de Filosofie (ediția 2018) 29 Mai 2018, 17:07
Rezultatele echipei României la Olimpiada Internaţională de Filosofie (ediția 2018)
Prezența ministrului Educației Naționale la Conferința miniștrilor educației din țările participante la Spațiul european al învățământului superior (EHEA) și la Forumul politic Bologna de la Paris 25 Mai 2018, 16:27
Prezența ministrului Educației Naționale la Conferința miniștrilor educației din țările participante la Spațiul european al învățământului superior (EHEA) și la Forumul politic Bologna de la Paris
75,59% dintre candidaţi au promovat sesiunea specială a Bacalaureatului 2018 25 Mai 2018, 16:26
75,59% dintre candidaţi au promovat sesiunea specială a Bacalaureatului 2018

mai multe comunicate de presă »