Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Peste 1,5 milioane de absenţe înregistrate în şcolile din judeţ 23 Februarie 2018, 17:29
Peste 1,5 milioane de absenţe înregistrate în şcolile din judeţ
Unitățile de învățământ se pot înscrie până în aprilie în competiția „Școală Europeană” 23 Februarie 2018, 17:25
Unitățile de învățământ se pot înscrie până în aprilie în competiția „Școală Europeană”
Aproape o mie de burse şcolare vor fi acordate de municipalitatea suceveană 23 Februarie 2018, 17:23
Aproape o mie de burse şcolare vor fi acordate de municipalitatea suceveană
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă  "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor 22 Februarie 2018, 17:09
CLASA PREGĂTITORE - Colegiul de Artă "Carmen Sylva" din Ploiești organizează, pe 2 martie, testarea aptitudinilor
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli" 22 Februarie 2018, 17:08
17 unități de învățământ din Prahova participă, la începutul lunii martie, la programul "Săptămâna de educație juridică în școli"
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ 21 Februarie 2018, 17:24
Senatul a votat deblocarea posturilor din Învăţământ
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană 21 Februarie 2018, 17:22
Condiția impusă, anul acesta, în Prahova, la olimpiada la Limba germană
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională 21 Februarie 2018, 17:16
Bacalaureatul continuă cu evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive 21 Februarie 2018, 17:14
Studenţii pot primi până la 20.000 de lei pentru proiecte culturale, artistice sau sportive
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică 21 Februarie 2018, 17:11
Doi elevi din județ vor participa la Olimpiada națională de lingvistică

mai multe noutăţi din presă »

Teste naţionale cls. a VIII-a
Matematică [subiect]
Matematică Adăugat de: SNEE pe 5 Iunie 2006, 18:20

TN-OL-SUB-MAT-2006.pdf
147.74 KB
(22660 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Matematică
[posted by Arnoldjr pe 15 Iunie 2006, 15:32]
deci eu am facut testu asta ...... destul de greu,,,,, prima parte ushor... da pr 1 DIN PARTEA 2 E DEZASTRU. da cica sa stau linistit k la examen sunt subiecte mai ushoare.... ca astea sunt pt olimpici si nu poate sa ne dea mai grele. da voi ce credetzi? cum e asta si cum credetzi k va fi in 21?
Re: Matematică
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 15:52]
Matematică
[posted by DeaD111 pe 16 Iunie 2006, 09:33]
mdeah...
sa imi spuna si mie cineva cosinusurile si sinusurile de 30,45 si 90 si dk mai este ink de ceva ca deja mii rusine kt lam intrebat pe prof :|:|:|:|:|:|
si tot nu stiu :D
Matematică
[posted by deea_zone pe 16 Iunie 2006, 11:15]
Dead...vrei valorile la sin, cos, tg, ctg?...sau cum se calculeaza? De ex: sin=cateta opusa supra ipotenuza...sau sin de 30 grade = 1 supra 2?
Matematică
[posted by deea_zone pe 16 Iunie 2006, 11:24]
Bafta la exmen dragi copii...ce o fi, o fi....Noi sa fim sanatosi :p Oricum dak ne da subiectele k la sesiunea speciala merge...numa' sa fim atenti si totul o sa fie bine:) Spor la invatat si la rom si geogra/ist !!!
Matematică
[posted by Costy_Costy pe 16 Iunie 2006, 11:34]
Ba astia sunt nesimtiti dak nu afiseaza subiectele luni dimineata pe la 6 cel tarziu sau dak le afiseaza si pun pass.....makr sa ni'l zica si noua :D:D:D sau sa imi dea mie un email sa nu aflati si voi :))))
Matematică
[posted by deea_zone pe 16 Iunie 2006, 11:35]
Km multe vrei tu nu crezi?...Las' k nu o sa stie nimeni subiectele...dc sa le stii tu?:p
Matematică
[posted by Diana Voiculescu pe 16 Iunie 2006, 11:44]
Pentru Testele Naţionale care încep luni, 19 iunie 2006, nu se mai afişează nici un subiect înainte de examen. Pentru Testele Naţionale s-au publicat numai subiecte date la sesiunile anterioare.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 16 Iunie 2006, 11:47]
Matematică
[posted by crstn_savu pe 16 Iunie 2006, 22:54]
Da eu nu inteleg ... de fapt aceste teste ce is/??? ii posibil sa cada la capacitate sau cum??
Matematică
[posted by Cristian Deacu pe 16 Iunie 2006, 22:57]
Aceste "teste" sunt de fapt subiectele care au fost date la sesiunea speciala pentru olimpici.

Mult succes la examen!
Matematică
[posted by manu7 pe 17 Iunie 2006, 14:52]
Mie la problema 1 de la partea a doua imi da ceva dar sper sa nu ne dea asa k noi nu suntem olimpici..
Matematică
[posted by turtiss pe 17 Iunie 2006, 18:28]
c mah e greu?:))))) e sooper banal dak ne da de astea iau 10 plus!hi,hi,hi:p
Matematică
[posted by qewky pe 18 Iunie 2006, 13:42]
sunt simple subiectele...dak mi le dadeau mie p-astea anu` trecut sigur luam 10...
Matematică
[posted by Theclaw pe 20 Iunie 2006, 09:49]
Intr-adevar sunt usoare....penale...adik nu difera cu aproape nimik fatza de alea normale...nush...da la astea se ia 10 imediat
Matematică
[posted by MOKAY pe 20 Iunie 2006, 10:19]
und gasesc shi eu nujte simulari la mete pt cls a 8a??pls zicetymy und
Re: Matematică
[posted by Diana Voiculescu pe 20 Iunie 2006, 10:20]
Chiar materialul la care ai postat comentariul este subiectul dat la sesiunea specială a Testelor Naţionale, proba de matematică.
Matematică
[posted by deea_zone pe 20 Iunie 2006, 14:50]
Theclaw asa ziceam si eu k toata lumea poate lua 10 la subiectele astea dar azi am aflat contrariul...sunt si copii care nu stiu sa faca un exercitiu pe care tu il consideri banal...
Matematică
[posted by deea_zone pe 21 Iunie 2006, 11:56]
Cand se afiseaza baremul la mate???
Matematică
[posted by zeceu pe 22 Iunie 2006, 20:02]
S-au afisat si sub si baremul!! BAFATA!!!!!

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:37
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018) 23 Februarie 2018, 17:36
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018)
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern 1 Februarie 2018, 16:35
Regimul de acordare a sporurilor pentru condiţii de muncă în învățământ, actualizat prin hotărâre de Guvern

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a) 23 Februarie 2018, 17:35
Competiția Națională Business Plan 2018 (ediția a X-a)
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018) 23 Februarie 2018, 17:33
A doua sesiune de depunere a proiectelor de auxiliare didactice în vederea aprobării/avizării (19-28 februarie 2018)
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România 21 Februarie 2018, 17:00
Ministrul Valentin Popa s-a întâlnit cu ES dl. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania în România
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018 20 Februarie 2018, 17:01
Cursurile anului şcolar 2018-2019 încep luni, 10 septembrie 2018
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene 16 Februarie 2018, 17:03
Ministrul Educației Naționale, Domnul Valentin Popa, a participat joi, 15 februarie 2018, la Bruxelles, la reuniunea Consiliului Educație, organizată sub egida președinției bulgare a Consiliului Uniunii Europene
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie) 15 Februarie 2018, 16:49
Precizările Ministerului Educației Naționale referitoare la întâlnirea cu reprezentanții cadrelor didactice din învățământul preuniversitar (15 februarie)

mai multe comunicate de presă »