Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni 17 Octombrie 2017, 17:52
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti 16 Octombrie 2017, 17:52
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi 13 Octombrie 2017, 17:55
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură 13 Octombrie 2017, 17:54
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi 13 Octombrie 2017, 17:46
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană 13 Octombrie 2017, 17:43
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:31
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală 12 Octombrie 2017, 17:29
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:27
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii 12 Octombrie 2017, 17:26
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii

mai multe noutăţi din presă »

Teste naţionale cls. a VIII-a
Matematică [subiect]
Matematică Adăugat de: SNEE pe 5 Iunie 2006, 18:20

TN-OL-SUB-MAT-2006.pdf
147.74 KB
(22660 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Matematică
[posted by Arnoldjr pe 15 Iunie 2006, 15:32]
deci eu am facut testu asta ...... destul de greu,,,,, prima parte ushor... da pr 1 DIN PARTEA 2 E DEZASTRU. da cica sa stau linistit k la examen sunt subiecte mai ushoare.... ca astea sunt pt olimpici si nu poate sa ne dea mai grele. da voi ce credetzi? cum e asta si cum credetzi k va fi in 21?
Re: Matematică
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 15:52]
Matematică
[posted by DeaD111 pe 16 Iunie 2006, 09:33]
mdeah...
sa imi spuna si mie cineva cosinusurile si sinusurile de 30,45 si 90 si dk mai este ink de ceva ca deja mii rusine kt lam intrebat pe prof :|:|:|:|:|:|
si tot nu stiu :D
Matematică
[posted by deea_zone pe 16 Iunie 2006, 11:15]
Dead...vrei valorile la sin, cos, tg, ctg?...sau cum se calculeaza? De ex: sin=cateta opusa supra ipotenuza...sau sin de 30 grade = 1 supra 2?
Matematică
[posted by deea_zone pe 16 Iunie 2006, 11:24]
Bafta la exmen dragi copii...ce o fi, o fi....Noi sa fim sanatosi :p Oricum dak ne da subiectele k la sesiunea speciala merge...numa' sa fim atenti si totul o sa fie bine:) Spor la invatat si la rom si geogra/ist !!!
Matematică
[posted by Costy_Costy pe 16 Iunie 2006, 11:34]
Ba astia sunt nesimtiti dak nu afiseaza subiectele luni dimineata pe la 6 cel tarziu sau dak le afiseaza si pun pass.....makr sa ni'l zica si noua :D:D:D sau sa imi dea mie un email sa nu aflati si voi :))))
Matematică
[posted by deea_zone pe 16 Iunie 2006, 11:35]
Km multe vrei tu nu crezi?...Las' k nu o sa stie nimeni subiectele...dc sa le stii tu?:p
Matematică
[posted by Diana Voiculescu pe 16 Iunie 2006, 11:44]
Pentru Testele Naţionale care încep luni, 19 iunie 2006, nu se mai afişează nici un subiect înainte de examen. Pentru Testele Naţionale s-au publicat numai subiecte date la sesiunile anterioare.
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 16 Iunie 2006, 11:47]
Matematică
[posted by crstn_savu pe 16 Iunie 2006, 22:54]
Da eu nu inteleg ... de fapt aceste teste ce is/??? ii posibil sa cada la capacitate sau cum??
Matematică
[posted by Cristian Deacu pe 16 Iunie 2006, 22:57]
Aceste "teste" sunt de fapt subiectele care au fost date la sesiunea speciala pentru olimpici.

Mult succes la examen!
Matematică
[posted by manu7 pe 17 Iunie 2006, 14:52]
Mie la problema 1 de la partea a doua imi da ceva dar sper sa nu ne dea asa k noi nu suntem olimpici..
Matematică
[posted by turtiss pe 17 Iunie 2006, 18:28]
c mah e greu?:))))) e sooper banal dak ne da de astea iau 10 plus!hi,hi,hi:p
Matematică
[posted by qewky pe 18 Iunie 2006, 13:42]
sunt simple subiectele...dak mi le dadeau mie p-astea anu` trecut sigur luam 10...
Matematică
[posted by Theclaw pe 20 Iunie 2006, 09:49]
Intr-adevar sunt usoare....penale...adik nu difera cu aproape nimik fatza de alea normale...nush...da la astea se ia 10 imediat
Matematică
[posted by MOKAY pe 20 Iunie 2006, 10:19]
und gasesc shi eu nujte simulari la mete pt cls a 8a??pls zicetymy und
Re: Matematică
[posted by Diana Voiculescu pe 20 Iunie 2006, 10:20]
Chiar materialul la care ai postat comentariul este subiectul dat la sesiunea specială a Testelor Naţionale, proba de matematică.
Matematică
[posted by deea_zone pe 20 Iunie 2006, 14:50]
Theclaw asa ziceam si eu k toata lumea poate lua 10 la subiectele astea dar azi am aflat contrariul...sunt si copii care nu stiu sa faca un exercitiu pe care tu il consideri banal...
Matematică
[posted by deea_zone pe 21 Iunie 2006, 11:56]
Cand se afiseaza baremul la mate???
Matematică
[posted by zeceu pe 22 Iunie 2006, 20:02]
S-au afisat si sub si baremul!! BAFATA!!!!!

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:59
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual 9 Octombrie 2017, 17:41
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:38
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017 17 Octombrie 2017, 17:46
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie) 17 Octombrie 2017, 17:44
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie)
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a 13 Octombrie 2017, 17:40
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare* 11 Octombrie 2017, 17:43
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare*
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:57
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:36
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe comunicate de presă »