Sistem Educaţional Informatizat - Subiecte examene naţionale SIVECO România Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului
Secţiuni
Prima pagină Prima pagină
Teste naţionale cls. a VIII-a Teste naţionale cls. a VIII-a (108)
- Programe Teste naţionale 2006 (9)
- Arhivă programe (9)
Bacalaureat Bacalaureat (1348)
- Programe Bacalaureat 2006 (41)
- Arhivă programe (40)
Titularizare Titularizare (505)
- Programe Titularizare 2006 (117)
- Arhivă programe (117)
Definitivat Definitivat (139)
- Programe Definitivat (19)
Gradul II Gradul II (101)
- Programe Gradul II (17)
Forum de discuţii Forum de discuţii

Subiecte pentru examene
examene.edu.ro
Subiecte pentru examenele naţionale din 2006, 2007, 2008
Bacalaureat, Teste Naţionale, Teza cu subiect unic, Titularizare

Căutare

căutare avansată »

Noutăţi din presă
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni 17 Octombrie 2017, 17:52
Elevii ieşeni pot învăţa să devină lideri europeni
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti 16 Octombrie 2017, 17:52
Elevii învaţă secretele agriculturii de la profesionişti
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi 13 Octombrie 2017, 17:55
Proiect de parteneriat strategic, la Iaşi
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură 13 Octombrie 2017, 17:54
Concurs pentru studenţii de la Arhitectură
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi 13 Octombrie 2017, 17:46
Concurs de creaţie a logo-ului Preşedinţiei României la Consiliul UE, pentru elevi şi studenţi
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană 13 Octombrie 2017, 17:43
70 de elevi de la Colegiul „Petru Rareș” au obţinut certificate de atestare a competenţelor în limba germană
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:31
Patru decenii de la înființarea primului laborator cu profil electric de la Universitatea din Suceava
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală 12 Octombrie 2017, 17:29
Preşcolarii şi elevii suceveni nu vor primi anul acesta legume la grădiniţă sau şcoală
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava 12 Octombrie 2017, 17:27
Cursuri de limbă coreeană, din acest an, la Universitatea din Suceava
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii 12 Octombrie 2017, 17:26
Geografia de liceu a înţepenit în secolul trecut. Elevii învaţă după hărţi depăşite, cu Iugoslavia, URSS şi cele două Germanii

mai multe noutăţi din presă »

Teste naţionale cls. a VIII-a
Istoria românilor [subiect]
Istoria românilor Adăugat de: SNEE pe 5 Iunie 2006, 18:19

TN-OL-SUB-ISTORIE-2006.pdf
105 KB
(7376 downloads)
Teste naţionale cls. a VIII-a 2006, sesiune specială, examen scris



Note: Comments are owned by the poster. We are not responsible for their content.

Istoria românilor
[posted by ramonique pe 10 Iunie 2006, 20:11]
subiecte peste subiecte dar baremele???unde le gasesc??aveti un site foarte aglomerat si incurcat1!!
Re: Istoria românilor
[posted by Diana Voiculescu pe 13 Iunie 2006, 18:20]
Dacă te uiţi în "Ultimele subiecte adăugate", în prima pagină din http://subiecte.edu.ro, baremul este imediat sub subiect. Nu este chiar aşa încurcat siteul, nu? :)
Istoria românilor
[posted by Diduka pe 13 Iunie 2006, 18:13]
ceva de genul acesta se va da si la examenul de pe 22 iunie???
[Modificat de: Diduka pe 13 Iunie 2006, 18:14]
Istoria românilor
[posted by Arnoldjr pe 15 Iunie 2006, 15:16]
pai ..... asta e sesiunea speciala ... si din cate am auzit eu .... e pt olimpici ... care pleaca din tara.... al nostru o sa fie un pic mai ushor .... nu te bucura prea tare asta e un exemplu..... da ami greu ca asta nu poate satzi dea
Re: Istoria românilor
[posted by Diana Voiculescu pe 15 Iunie 2006, 15:51]
Istoria românilor
[posted by manu7 pe 17 Iunie 2006, 14:54]
Ma..E destul d usor adik pana sh`o(care dau la geografie) am stiut sa raspund la unele intrebari
Istoria românilor
[posted by Dany-poetul pe 19 Iunie 2006, 16:25]
Mai fratzilor....sesiunea asta speciala e super simpla....ne-a dat-o si noua diriga...k e de istorie .... si am luat 9,70...dar am si eu o intrebare:....ce a fost aici la eseu, ni se mai poate da si noua la examen? atat va rog sa-mi raspundeti. Merci all:*
Istoria românilor
[posted by patricia dragne pe 22 Iunie 2006, 11:09]
baremul de la istoria de azi nu exista?
Re: Istoria românilor
[posted by Diana Voiculescu pe 22 Iunie 2006, 11:12]
Subiectul şi baremul pentru proba la alegere de azi a Testelor Naţionale vor fi publicate probabil după ora 13.00, ca şi în cazul celorlalte probe, pe siteul http://admitere.edu.ro
[Modificat de: Diana Voiculescu pe 22 Iunie 2006, 11:13]

Click aici pentru a posta comentarii.
Noutăţi
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:59
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual 9 Octombrie 2017, 17:41
Ordinul ministrului Educației Naționale nr. 4798/2017 privind aprobarea contractului individual de pregătire practică în învățământul dual
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:38
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe noutăţi »

Ultimele mesaje pe forum
Matematică M1
Adăugat de: euler
pe 1 Iulie 2009, 15:17
Barem info Pascal
Adăugat de: [sdk]
pe 1 Iulie 2009, 14:56
NESIMTIRE LA BAC - la VIANU
Adăugat de: Stavros
pe 1 Iulie 2009, 14:54

către forum »

Comunicate de presă
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017 17 Octombrie 2017, 17:46
18 obiective de investiții (13 grădinițe și 5 școli) finalizate în perioada 1 iulie - 20 septembrie 2017
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie) 17 Octombrie 2017, 17:44
Prima dezbatere regională privind proiectul Legii manualului școlar (Oradea, 20 octombrie)
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a 13 Octombrie 2017, 17:40
Ministerul Educației va încheia săptămâna viitoare contracte pentru difuzarea în școli a manualelor școlare pentru 11 discipline de clasa a V-a
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare* 11 Octombrie 2017, 17:43
Editura Didactică și Pedagogică va fi reorganizată în societate pe acțiuni și va edita manuale școlare*
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi 10 Octombrie 2017, 16:57
99 de solicitări pentru aprobarea/avizarea auxiliarelor didactice, respectiv obținerea acordului privind utilizarea în școli a unor instrumente de lucru pentru elevi
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual 9 Octombrie 2017, 17:36
Ministerul Educației a aprobat contractul și certificatul de pregătire practică pentru elevii din învăţământul dual

mai multe comunicate de presă »